23 Ekim 2011 Pazar

The Body Shop Nutriganics Yüz Temizleme Köpüğü


 Aslında Sebamed likitten paraben içermesine rağmen çok memnunum. Bırakmayı düşünmüyorum ama paraben konusu da içimi kemirmiyor değil :/ Gerçi ne kadar kaçsak da kullandığımız çoğu üründe paraben mevcut ama ne bileyim belki Fresh Line'dan başka bi temizleme ürünü bakarım. Neyse.

 Nutriganics serisinde geçen aylarda 2 al 1 öde kampanyası oldu. Onur'un da bu köpüğü ne kadar çok sevdiğini hatırlayıp denemek için aldım 2 tane :) Nutriganics organik bi seri ve 30lu yaşlarda oluşmaya başlayan ilk kırışıklık etkileri için üretilmiş, ECOCERT sertifikalı bi seri. Beni en çok organik olması etkiledi.
 Köpük şeklinde bi temizleyici. Kullanmadan önce şişeyi çalkalıyorum sonra 3-4 pompa üründen alıp direk yüzümü yıkıyorum. Fondötensiz/pudrasız ciltte çok güzel köpürüyor, diğer türlü köpürmesi azalıyor ama cildi fond. ve pudra kalıntısından çok güzel arındırıyor. Köpük yüzünüzde beyazdan ten rengine dönüyor :D Sonrasında tonikli pamukla sildiğimde fondöten kalıntısıyla karşılaşmıyorum.
 2-3 haftadır kullanıyorum. Kullanmaya başladığım ilk haftalarda cildimi gerip kurutmuştu malesef. Artık havalar serinledi, benim cildim de karmadan kuruya dönmeye başladı. Ama elimde başka temizleyici olmadığı için ben yine de bi süre daha kullanmaya devam ettim. Yüzümü yıkadıktan sonra cildim yine de hafif gergin olsa da kurumuyor artık, cildim alışmaya başladı galiba. Fakat yeni bi temizleyici alınca bunu yazın kullanmak için kaldırmayı düşünüyorum şayet havalar daha da soğuduğu zamanlarda nemlendirici sürsem bile cildimi kurutacak gibi görünüyor :/ Bana sorarsanız bu ürün karmadan yağlıya dönük ciltlere daha uygun.
 Yazın çok severek kullanacağım bi temizleyici olacak gerçekten ama şimdi bana nemlendiricili, organik bi temizleyici lazım :/ Önerilere açığım :)

Fiyatı 25-30 tl ve ürün 150 ml.

3 yorum:

 1. bu paraben olayı bnmde canımı çok sıkıyor,hatta psikopata bağlayıp ürünlerime baktım az önce:)

  sadece clinique ürünlerimde bi de bonacure kullanıyorum saçım için onlarda yok:( ve üstelik öğretmen olduğumdan elimi sürekli ıslak mendille de silerim:(

  ama diğer yandan düşününce de ben dikkat etsem de sevdiklerime nsl ettrebilirim ki?

  YanıtlaSil
 2. oleeeyy sadece benim cildimi germiyormuş demek :D güzel ürün ama :)

  YanıtlaSil
 3. civciv, şu sıralar paraben tatkıklığım biraz azaldı :) paraben koymasalar koruma amaçlı başka bi kimyasal olacak içinde çünkü kaçış yok gibi :/

  pınar, :D evet ürün güzel ;)

  YanıtlaSil