10 Ağustos 2011 Çarşamba

Phyto Yoğun Nemlendirici Maske


Phyto saç bakımı üzerine yoğunlaşmış bir Fransız markası. Saç bakımında oldukça popüler. Değişik saç tiplerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bakım programları var. Ürünleri yoğun miktarda bitkisel özler ve esansiyel yağlar içeriyor.

Ben de bir süredir nem maskesini ve birkaç ürününü deniyorum. Phytojoba serisindeki Yoğun Nemlendirici Maske; jojoba yağı ve %75 oranda melekotu ekstresi içeriyor. Yani nem açısından bayağı iyi. İkinci kullanımdan itibaren saç derimin nemlendiğini ve daha yumuşak olduğunu gözlemledim, kullanmaya devam ediyorum. Sadece nem vermekle kalmıyor, aynı zamanda saç derisini rahatlatıyor :) Elimdeki deneme boyları bana uzun süre yeter gibi görünüyor, bitince mutlaka orijinal boyunu alıcam.

Nem maskesi ile beraber Intelligent Shampoo'yu ve Fortifying Shampoo'yu kullanıyorum. Intelligent Shampoo içerisindeki yulaf, badem sütü ve zeytin yaprağı ekstresi ile saç derimi kurutmadan nazikçe temizliyor. Kokusuna da bayıldım. Oldukça memnunum :)

Fortifying Shampoo ise daha çok beslemeye, saçın kaybettiği gücü yeniden kazandırmaya yönelik. Güçsüz saçlar için daha uygun sanırım, benim saçımın böyle bir sorunu yok.

Denemek isteyenler için, Phyto ürünlerini ''eczanelerde'' bulabilirsiniz. Yurtdışında Sephora'larda satıldığını görmüştüm fakat Türkiye'deki Sephora'larda var mı bilmiyorum.

2 yorum:

  1. Merhabalar

    Phyto ürünlerini İstanbul Şili'de bulunan www.eczanemizburada.com adlı siteden %15 indirimli satın alabilirsiniz.

    Dr. Adnan

    YanıtlaSil