3 Ekim 2010 Pazar

Clinique Super Powder


 Clinique'in şimdilik 2 pudrasını denedim,super powder ve almost powder. Almost powder'ı daha sonra anlatıcam :) Stay-matte pudrasını da denemek istiyorum bi indirim zamanı :)


 Bendeki renk 07 no-matte neutral.
4,5 aydır kullanıyorum,fotoda görüldüğü gibi kenarlarda hala kullanılabilicek kadar pudra var. 2 hafta daha kullanabilirim sanıyorum..
 Pudranın kabı çok güzel, metal clinique yazısının olduğu yere bastırdığınız zaman açılıyor. Ve içinde kocaman bi aynası ve süngeri var. En çok da o aynayı sevdim. Bitince atmayı düşünmüyorum ayna olarak kullanıcam :) Sünger de çok kaliteli. Keşke Shisedio'daki gibi refill sistemi Clinique'te de olsa, kullanışlı bi kabı var.

 Pudranın özelliklerine gelirsek,bu pudra 2 nolu yani kuru-karma ciltlere yönelik üretilmiş bi pudra.
 Clinique'in sitesinde tam kapatıcı olarak yazılmış ama hiç de öyle full kapatıcılığı filan yok :/ Tek başına hiçbir işe yaramıyor sadece cilt tonunu hafifçe düzeltiyor ve cildi matlaştırıyor o kadar.(En azından bende öyle oluyor) Ben fondöten üzerine sabitleyici olarak kullanıyorum bu pudrayı. Kapatıcılık dışında memnun kaldım ben bu pudradan sivilce,birikme vb. şeyler yaşamadım.
 Bugün de tesadüfen YKM Clinique'te seçili ürünlerde %30 indirim gördüm ve indirim olur da ben durur muyum? Super powder'ın transculent(şeffaf) pudrasından kaptım bi tane :) Şeffaf filan ama koyu tenlilere gitmeyecek bi tonu var. Ama sanırım bu indirim sadece haftasonu için geçerli idi. Baya da ürün indirimdeydi.
 Pudranın fiyatı 82tl ve ürün 10g

Not: gösdeblog.blogspot yazısının kusuruna bakmayın :) ben bu fotoları çok önceden çektiğim için bu yazılar kaldı malesef  değiştiremiyorum :/

6 yorum:

 1. gözdecim pudranın kabı gerçekten çok güzel bitince kıyamazsın çöpe atmaya. refil olayı güzel olurdu:)))

  YanıtlaSil
 2. gözde cliniquelerin ambalajlarına ben de bayılıyorum. Benim cildim daha çok yağlı, pudra arayışı içerisindeyim clinique düşünüyorum fotoğraflarda çok güzel duruyo alsam mı acaba :)

  YanıtlaSil
 3. özgecim evt ya :))

  nilcerencim bu pudra kuru-karma ciltler için üretilmiş,cildin yağlıysa senin parlama sorununu engellemez sanıyorum. ama stay-matte pudrasını bi dene istersen :) özelliği yağ kontrolü sağlaması :) tabi clinique uzmanları daha iyi bilgilendirir seni :*

  YanıtlaSil
 4. Evet canım benim cildim yağlı ona göre bi pudra seçmeyi düşünüyorum, kapatıcılığından memnun musun peki?

  YanıtlaSil
 5. kapatıcılığı çok iyi diyemem,tek başına sadece cilt tonunu düzenliyor sivilce leke gibi cilt sorunlarını kapamıyor malesef :/ ben fond. üzerine uyguluyorum :)

  YanıtlaSil
 6. clinuque pudrasından cok memnunum. şiddetle tavsiye ederim.

  http://moda-kulisi.blogspot.com/

  Bu arada ben de blog dunyasına yenı katıldım, sen de bloguma kaılırsan cok sevınırım.

  YanıtlaSil