20 Eylül 2010 Pazartesi

Clinique Blushing Blush Powder Blush {102-110}


 Clinique'in en sevdiğim makyaj ürünleri allıkları ♥
 O kadar kalıcılar ki gün içinde tazelemeye hiç gerek duymuyorum :) Tabi ben fondöten ve pudra üzerine uyguluyorum makyajsız ciltte kalıcılıkları nasıldır bilemicem.
 Parmağınızı değdiğinizde biraz zor renk verse de fırçaya tek değdirişte rengi geliyor :)
 Kullandığım sürede alerji,sivilce gibi bi problem de olmadı. Allık kabı çok şık. Üst yüzeyinde kocaman bi ayna var allığı tazelemek istediğinizde ekstra bi aynaya ihtiyacınız olmuyor ama allığı kabında taşımak lazım yoksa ayna kısmı çok çabuk çizilebiliyor :/
 Alt tarafı ise şeffaf allığı ve fırçayı net bir şekilde görebiliyorsunuz.
 İçindeki minik fırçası ise yumuşacık ve kıl dökmüyor. Ama benim böyle minik fırçalara karşı bi garezim var hiç kullanmıyorum :) Bana yetersiz geliyorlar.


 Ben alırken "Precious posy,en çok sattığımız allık"  demişti Clinique uzmanı. Clinique'in sitesinde 'An energetic pink peach with gold pearl' olarak tanımlanıyor. Ki gerçekten de çok doğru bi tanım bu.
 Bu allık Clinique'ten aldığım ilk ürünlerden biri. Diğer allığa oranla daha kolay renk veriyor ve içinde çok minik altın ışıltılar var. 
 Nars Orgasm'a benzediğini okudum çoğu yerde. Bende Orgasm yok ama bi gün alırsam karşılaştırmasını da yaparım elbet :)


 Gelelim benim bu sıralar favorim olan allığa :) İnnocent peach harika bir şeftali  O kadar çok kullandım ki hafiften içe göçüş başladı bile.
 Pigmentasyonu çok iyi sayılmaz, renk de hafif olduğu için fırçaya fazlaca almak gerekiyor. 
 Yalnız bi türlü fotolarda gerçek rengini yakalayamadım. İlk fotodaki hali neredeyse gerçek rengi gibi siz onu baz alın.  
 Ne zaman bu allığı kullansam illa birisi allığın "ne hoş, ne marka bu? sana çok yakışmış" gibi yorumlar alıyorum :)
 Eğer açık buğday veya beyaz tenli iseniz kesinlikle bi deneyin bu allığı.

 Fiyatı 82 tl ve ürün 6g.

2 yorum:

  1. Gözdecim bu allıkları ben de denemiştim, ama nedense bana simli gelmişti, şimdi seninkilere bakıyorum simden eser yok eğer böyle olacağını bilseydim hiç tereddütsüz bunu alırdım çok hoşuma gitti allıkların, güle güle kullan :))

    YanıtlaSil
  2. cnm precious posy simli ama öyle kaba sim değil ışıltı diyelim altın ışıltılar var içinde :) ama innocent peach mat cnm. clinique'in bazı allıkları simli/ışıltılı bazısı mat. ama çoğunlukla ışıltılılar galiba :)

    teşekkür ederim cnm :*

    YanıtlaSil