28 Eylül 2010 Salı

Bourjois

Merhaba,

Bundan böyle kullandığım ürünlerle ilgili görüşlerimi sizlerle sık sık paylaşacağım. Sevdiğim ve sevmediğim ürünlerin artı ve eksi yönlerini kendimce yorumlayıp, sizlerden gelen soruları da elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

İlk olarak çok sevdiğim 2 allığımı tanıtarak başlıyorum :D

Bu iki sevimli allık, çok küçük olmalarına rağmen, kolay kolay bitmiyor ve yıllarca kullanılabiliyor. Ben bu iki rengi çok seviyorum. Ambre D'or oldukça ışıltılı, tam bir şeftali tonu. Işıltılar yanakta çok abartılı durmuyor. Özellikle smokey göz makyajıyla uygulandığında harika sonuçlar elde ediliyor. Rouge Bonne Mine ise diğerinin aksine oldukça mat, sürüldüğünde rengini tam olarak belli eden bir allık. Soft makyaj severlerin allık fırçasını hafifçe dokundurarak uygulamaları gerekiyor. Aksi taktirde oldukça mat ve yoğun bir pembelik veriyor.

Sizin tercihiniz ışıltı mı, matlık mı? :DBen ruh durumuma göre karar veriyorum. Ya siz???

7 yorum:

 1. Mat allıkları daha çok seviyorum bunların rengi harika :)

  YanıtlaSil
 2. nilcerencim bourjoisin mat serisindeki en net pembe. uygulamadan sonra dahada güzel duruyor. mat seviyorsan bunu dene derim:)))

  YanıtlaSil
 3. ben ikisini de çok beğendim canım ikisini de alabilirim
  ne zaman boujois allık almaya karar versem hep araya bir şey giriyor geçen gün biraz araştırdım da insanlar kalıcı olmadığını yazmışlar sence nasıl kalıcılığı

  YanıtlaSil
 4. mat olan çok kalıcı. ışıltılı olan gün içinde azalabiliyor. ışıltısı kalıyor yinede.ben çok memnunum. içindeki fırçayı bile kullanıyorum bazen. doğru kullanıldığında işe yarıyor. allık fırçası ile daha iyi sonuçlar veriyor.

  YanıtlaSil
 5. yeni bloğunuz hayırlı olsun ,izlemeye aldım.Ayrıca ben de hafif simli allık sevıyrm

  YanıtlaSil
 6. kavalam çok teşekkürler:) senin allıklarında birbirinden güzeller ve dikkat etmiştim simliler genelde:) bizi izlemeye devam et.öpüldün:)

  YanıtlaSil
 7. mat tercihim kesinlikle ama rengi güzelse çok olmamak şartıyla hafif ışıltıda farketmez :)

  YanıtlaSil